Dzień Wszystkich Świętych

1 listopada to święto, w czasie którego wspominamy tych, których odeszli. 1 i 2 listopada większość z nas odwiedza groby bliskich, obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki.Odwiedzając cmentarze, ozdabiamy groby kwiatami, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. Są to chwile zadumy, przemyśleń i często jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Jest to okazja do wspomnień, zadumy, okazja do dzielenia się troskami, kłopotami i radością. Stojąc nad grobami bliskich i znajomych, nie tylko się za nich modlimy, ale także zastanawiamy nad przemijaniem i sensem naszego życia.Dzieci z naszego przedszkola były na Siemiechowskim cmentarzu cmentarzu, aby uczcić pamięć zmarłych.Dzieci zapaliły znicze na zapomnianych grobach wojskowych.Przedszkolaki zmówiły modlitwę oraz zapaliły znicze na Grobie Żołnierzy. W atmosferze powagi i zadumy dzieci oglądały groby.
Relacja 2017-11-03, 22:26 | autor: Renata Irytowska Nowak