11listopada-Dzień Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.
Kto ty jesteś?
– Polak mały…
W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Zaproszona do naszego przedszkola Pani Irenka z Biblioteki Publicznej w Siemiechowie najpierw opowiedziała o tym ważnym święcie z pomocą ilustracji zawartych w różnych książkach a następnie wspólnie z dziećmi przygotowała kokardę narodową w kolorach biało-czerwonym. Dzieci wspólnie odśpiewały hymn państwowy oraz recytowały wiersz ,,Kto ty jesteś?”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dziękujemy Pani Irence za wizytę.
Relacja 2017-11-19, 10:53 | autor: Renata Irytowska Nowak