Zdrowo oddychamy

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu zagościł Pan Przemysław Kapałka pracownik Gminy Ciężkowice. Celem spotkania było przeprowadzenie zajęć o tematyce ekologicznej z zakresu „zanieczyszczeń powietrza” ,w których uczestniczyły dzieci z dwóch oddziałów. Pan Przemysław na początku przedstawił siebie, a następnie poprosił żeby wszyscy powiedzieli coś o sobie. Stworzył, dzięki temu, miłą, serdeczną atmosferę i ośmielił dzieci do dalszej dyskusji. Następnie przedszkolaki musiały same odpowiedzieć na pytanie „Co to jest powietrze?”. Okazało się, że doskonale orientują się w tym temacie, ponieważ ich odpowiedzi były bardzo ciekawe i trafne. Po krótkim wprowadzeniu Pan Przemysław wykonał z dziećmi kilka doświadczeń oraz zaprezentował przedszkolakom cykl filmów poruszających kilka zagadnień: źródła zanieczyszczeń powietrza ,możliwości oczyszczania powietrza, a także jak dzieci mogą przyczynić się do ochrony naszej planety przed zanieczyszczeniami. Każde zagadnienie dzieci szczegółowo omawiały wykazując się dużą aktywnością i wiedzą na temat ekologii i ochrony środowiska.
Na zakończenie spotkania Pan Przemysław zachęcił dzieci do namalowania pracy co zanieczyszcza nasze zdrowe powietrze, w nagrodę dzieci dostawały nagrody i upominki.
Dziękujemy za wspólną zabawę.
Relacja 2017-11-19, 11:04 | autor: Renata Irytowska Nowak