Dzień wróżb i zabawy

Dzień 23 listopada 2017 roku na długo zostanie w naszej pamięci. Był to dzień wspaniałej zabawy i ważnego wydarzenia w życiu przedszkolaków, którym było ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Dzieci przygotowały część artystyczna w wykonaniu dzieci, recytowały zbiorowe wiersze, przeplatane śpiewaniem piosenek ilustrując ruchem ich treść. Zaprezentowały również tańce ludowe oraz recytowały indywidualnie krótkie wierszyki, posługując się przy tym mikrofonem. Wspaniale przełamały lęk i stres, który towarzyszy każdemu podczas występów. Rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech, niektórzy nie kryli łez wzruszenia. Po występach przedszkolaki zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania zaczarowanym ołówkiem, położonym na ramieniu każdego dziecka, wypowiadając przy tym słowa:” PASUJĘ CIĘ NA PRZEDSZKOLAKA”. Następnie dzieci uroczyście ślubowały, wypowiadając przy tym słowo: ”PRZYRZEKAM”. I tym sposobem przedszkolaki , zostały przyjęte do grona prawdziwych przedszkolaków! .Po pięknych występach w świat dźwięków przeniósł nas Pan Dawid Gacek, który za pomocą czarodziejskich rurek stworzył wspaniała zabawę w której uczestniczyły dzieci i rodzice.Po zabawie z buum rurkami przyszła pora na wspaniałą zabawę andrzejkową i świat magii oraz wróżb. Pojawiła się Andrzejkowa cyganka, która przy pomocy rekwizytów przepowiadała dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Aby wróżby się spełniły, trzeba było wypowiedzieć specjalne zaklęcie i wrzucić grosik do miski z wodą. Wróżbom nie było końca. Jednak z pomocą rodziców wszystko się udało. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Podczas zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez dzieci. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc przy realizacji imprezy.
Relacja 2017-12-01, 06:11 | autor: Renata Irytowska Nowak