Pluszowy miś...

„Pokochaj pluszowego misia,
on przyjacielem dzieci jest,
Dorotka, Adaś i Justysia,
wesoło wszyscy bawią się”.
W listopadzie obchodziliśmy dzień pluszowego misia w naszym przedszkolu.W tym celu dzieci z oddziału II wybrały się do miejscowej biblioteki ,gdzie szukaliśmy misiów.Jak zawsze pomocą posłużyła Pani Irenka ,która przedstawiła historię obchodzenia tego wyjątkowego dnia.Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia oraz oglądały ilustracje znanych misiów: Misia Uszatka, Misia Puchatka, Misia Koralgola, Misia Yoggi, a także opowiadały o znanych przygodach tychże bohaterów. Dzieci uczestniczyły w rożnych konkursach związanych z naszymi misiami,został ogłoszony konkurs na wykonanie pracy plastycznej pt,,Mój ukochany miś".Następnie dzieci wysłuchały wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawiamy misia” oraz rozmawiały na temat konieczności poszanowania zabawek.Wspólne świętowanie zakończyły tańce z misiami przy muzyce.
Relacja 2017-12-16, 21:36 | autor: Renata Irytowska Nowak