,,Przy wigilijnym stole"

Wigilia w naszym przedszkolu w oddziale II z udziałem rodziców i dzieci to już coroczna tradycja.Pani Ewa Wajda-katechetka przygotuje piękną oprawę religijną tego spotkania.Po zapoznaniu z historią Bożego Narodzenia i odczytaniu Pisma Świętego dzieci, rodzice dzielą się opłatkiem.Następnie kroją tort Pana Jezusa i spożywają wieczerzę wigilijną.Po uroczystej wieczerzy wszyscy śpiewają piękne kolędy.Jak co roku tak i w tym zapraszamy rodowite siemiechowianki- członkinie zespołu regionalnego ,,Siemiechowianie". Panie zaśpiewały piękne kolędy i pastorałki ,opowiedziały dzieciom o swoich świętach z dzieciństwa.Słuchając kolęd i przeżywając narodziny Dzieciątka w ubogiej stajence, doświadczyliśmy tego, że Pan Jezus przychodzi do wszystkich ludzi, obdarzając ich swoją miłością. Świąteczny nastrój i wzruszenie udzieliły się wszystkim obecnym. To był wspaniały dzień, który stał się okazją do przeżywania tradycji Bożonarodzeniowych.
Relacja 2017-12-17, 17:08 | autor: Renata Irytowska Nowak