Palma Wielkanocna

Tradycją naszego przedszkola stało się wykonanie palmy na niedzielę palmową. W tym roku również wspaniała palma została wykonana przez rodziców z dziećmi oddziału II. Według ludowych wierzeń poświęcone palmy ustawione w domu miały czuwać nad bezpieczeństwem domowników, chronić gospodarstwo od piorunów, gradobicia, ognia i innych zjawisk związanych z kaprysami natury oraz od wszelkich chorób. Przygotowania naszej palmy trwały bardzo długo ponieważ celem było wykonanie palmy z kwiatów z naturalnego tworzywa zgodnie z tradycją kwiaty na palmy wykonuje się z bibuły lub krepiny. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością, inwencją twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań - opanowania umiejętności wykonania papierowych kwiatów. Gotową palmę zanieśliśmy do naszego siemiechowskiego kościoła a w niedzielę palmową po mszy świętej został zorganizowany konkurs palm. Jesteśmy bardzo dumni ponieważ nasza palma uzyskała II miejsce i cenne nagrody. Dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas podczas wykonania palmy.
Relacja 2018-03-28, 16:05 | autor: Renata Irytowska Nowak