Zajęcia kulinarne w Szkole Ponadpodstawowej w Zakliczynie

5 czerwca w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyły się Warsztaty Gastronomiczne z udziałem przedszkolaków z dwóch przedszkoli z Siemiechowa. Punktualnie o 9 na Warsztatach Szkolnych w towarzystwie Pań opiekunek pojawiło się blisko 40 przedszkolaków. Bardzo gorąco, wyraźnie wzruszony, przywitał dyrektor ZSP . Pan dyrektor szybko nawiązał kontakt z dziećmi, w swoim krótkim wprowadzeniu poinformował o programie warsztatów i zadaniach jakie stoją przed przedszkolakami, życzył wszystkim miłego pobytu w naszej szkole. Następnie dzieci ubrane w piękne fartuszki i czepki kucharskie, przystąpiły do zaplanowanych zajęć. Dzieci podzielono na dwie grupy. Pierwsza zajęła się wyrobem pizzy, grupa druga wypiekiem ciasteczek. Instruktarzu jak zrobić pyszną pizzę udzielił sam mistrz Tomasz Owca. Dzieci z zapałem przystąpiły do zajęć, widać było duże zaangażowanie w powierzone im zadania, a uśmiech na twarzach to dowód że sprawiało im to dużo radości i przyjemności. W pracy pomagali, jednocześnie nadzorowali uczniowie 3 klasy Technikum Gastronomicznego, a także Kubuś Puchatek, Tygrysek i Zajączek.
W czasie zajęć, dało się zauważyć szybko postępującą integracje młodzieży naszej szkoły z przedszkolakami. Nawiązały się przyjaźnie które widać na zdjęciach z zajęć. Po ciężkiej pracy przyszła pora na przyjemność, dzieci degustowały wyroby które same wcześniej wyprodukowały. Ciepła, płynna, belgijska czekolada wraz z owocami przypadła dzieciom do gustu.
Na zakończenie warsztatów cukierniczych wszystkim uczestnikom wręczono okolicznościowe dyplomy i prezenty. Przedszkolaki z dumą odbierały swoje wyróżnienia. Rozstania są zawsze trudne, tak było i w tym przypadku, ale rozstawaliśmy się w przekonaniu że spotkamy się ponownie za rok.
Duże podziękowania należą się młodzieży z klas gastronomicznych którzy brali czynny udział w przygotowaniach i czasie w czasie warsztatów cukierniczych, bez których te zajęcia by się nie odbyły.
Relacja 2018-06-10, 11:06 | autor: Renata Irytowska Nowak