Pyszne pierniki lukrem malowane...

W trzecim tygodniu grudnia dzieci z oddziału II zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.
Relacja 2018-12-20, 20:22 | autor: Renata Irytowska Nowak