V Siemiechowski Przegląd Taneczny

Dnia 06 czerwca 2019 r W Domu Kultury w Siemiechowie odbyła się V edycja Siemiechowskiego Przeglądu Tanecznego dla przedszkolaków w przedziale wiekowym od 3-6 lat. Organizatorem Przeglądu było Przedszkole Publiczne w Siemiechowie pod kierownictwem Pani Renaty Irytowskiej Nowak .Na przegląd przybyli zaproszeni goście tacy jak: wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Pani Małgorzata Piwowarczyk, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pani Irena Kusion, radni Gminy Gromnik, Dyrektor Samorządowego Żłobka w Zakliczynie Pani Edyta Olszewska-Kwiek, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 Pani Lucyna Gondek.
Celem przeglądu było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej u dzieci i integracja dzieci z różnych przedszkoli .W przeglądzie wzięły dzieci z 12 placówek przedszkolnych.
1.Zespół Szkół Przedszkole Publiczne w Gromniku oddział I nauczyciele przygotowujący: Beata Marciszewska Alicja Kwiek taniec: ,,Polonez”
2.Przedszkole Publiczne nr 1 w Zakliczynie oddział III nauczyciele przygotowujący: Edyta Olszewska-Kwiek, Krystyna Biel taniec: ,,Walc Małego Przedszkolaka” do Walca z ,,Nocy i Dni Waldemara Kozaneckiego
3.Zespół Szkół Przedszkole Publiczne w Gromniku oddział II nauczyciel przygotowujący: Renata Pypeć ,,La Cucaracha”-meksykański taniec narodowy
4.Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wróblowicach Klaudia Szarota ,,Taniec góralski”
5.Przedszkole Publiczne w Paleśnicy nauczyciel przygotowujący Teresa Górska Taniec:,,Krakowiak”
6.Szkoła Podstawowa w Chojniku nauczyciel przygotowujący Elżbieta Doktór Trojak
7.Przedszkole Publiczne w Siemiechowie nauczyciel przygotowujący Renata Irytowska Nowak Taniec: ,,Polonez”
8.Przedszkole Publiczne w Tuchowie nauczyciel przygotowujący Beata Sikora Taniec:,,Taniec żabek”
9.Przedszkole Publiczne nr 1 w Zakliczynie nauczyciele przygotowujący Katarzyna Kubik Katarzyna Pałucka Taniec: Wioletta Cichy Taniec z flagami”
10.Przedszkole Publiczne w Siemiechowie nauczyciele przygotowujący Aneta Wójcik-Rozumek Taniec: taniec dyskotekowy
11.Przedszkole Publiczne w Tuchowie nauczyciele przygotowujący Beata Sikorska Taniec: taniec nowoczesny
12.Przedszkole Publiczne w Rzepienniku Marciszewskim nauczyciel przygotowujący Weronika Zagórska, Taniec: krakowiak,
Na Siemiechowskiej scenie zaprezentowało się 160 dzieci pięknie wystrojonych wspaniale przygotowanych które wszystkich zachwyciły swoim artystycznym występem przedstawiając dowolny taniec w łącznym czasie nieprzekraczającym 5 minut .Przegląd miał charakter wspólnej zabawy i wszystkie zespoły taneczne były nagradzane gromkimi brawami ponieważ pokazały wysoki poziom swych umiejętności .Jury Przeglądu w składzie Pana Krzysztofa Węglarczyka oraz pary tanecznej Wojciecha Parysza, Patrycji Sosin miało za zadanie dokonać wyróżnień co nie było łatwe.
Wyróżnienie zdobyli:
W kategorii zespół:
W kategorii indywidualnej:
Eliza Iwaniec z Przedszkola Publicznego w Siemiechowie
W kategorii para:
Kamil Nowak , Andżelika Kraj z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wróblowicach.
Występy dzieci były poprzedzone wspaniałym pokazem tańca towarzyskiego naszych zaproszonych gości Wojciecha Parysza, Patrycji Sosin – zwycięzcami 5 miejsca w Mistrzostwach Polski w Krakowie. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć sponsorom m.in. Wójtowi Gminy Gromnik, Pani kierownik Administracji i Księgowości Magdalenie Pichner, Rady sołeckiej wsi Siemiechów i ,dyrektorowi Panu Bogdanowi Wójcik i indywidualnym sportowcom. Dziękujemy rodzicom za ich nieocenioną pomoc w organizacji tej imprezy. Wszystkim dzieciom życzymy szczęśliwego dzieciństwa i kontynuacji talentów taneczno –muzycznych .

Fotorelacja pod adresem:

Relacja 2019-06-27, 13:38 | autor: Renata Irytowska Nowak